Menu

Blog

Gamer's Qube

Gamer’s Qube’dan mobil oyun geliştiricilere 350 bin dolarlık davet

Netmarble EMEA ve StartersHub tarafından düzenlenen mobil oyun geliştiricileri hızlandırma programı Gamer’s Qube, mobil oyunlarını dünya pazarlarına açmayı hedefleyen oyun geliştiricilerini davet ediyor.

Mayıs 2018 tarihinde başlayan program, hali hazırda mobil oyununu tamamlamış olan ekiplere toplamda 350 bin dolarlık bir yatırım fırsatı sunuyor. Programa başvurular Haziran 2018 sonuna kadar sürecek.

Dünyanın üçüncü büyük oyun şirketi Netmarble EMEA ve erken aşama teknoloji girişimlerini hızla büyüyen başarılı şirketlere dönüştürmek için gerekli yatırım, strateji ve iş geliştirme desteği sunan StartersHub işbirliğiyle, mobil oyun geliştirmede Türkiye’yi oyun dünyasının sayılı merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefleyen, mobil oyun geliştiricileri hızlandırma programı Gamer’s Qube’u Mayıs 2018 tarihinde hayata geçti.

StartersHub işbirliğiyle, program kapsamında mobil oyun geliştiricileri için eğitimler ve atölye çalışmaları düzenlenecek, mentorluk hizmetleri verilecek ve ekiplere finansman desteği sağlanacak.

Toplam 350 bin dolar yatırım desteği

Gamer’s Qube, halihazırda mobil oyununu geliştirmiş, hatta yayınlamış oyun geliştirme ekiplerine açık bir program. Programa başvurmak için en az iki kişiden oluşan bir ekibe sahip olmak gerekiyor. Haziran sonuna kadar sürecek başvuruların ardından, Netmarble EMEA tarafından yapılacak ön elemeyi geçen 25 oyun geliştirme ekibi arasından 5 tanesi Netmarble’ın profesyonel mentorları tarafından seçilerek programa katılma hakkı kazanacak. Programa katılan her ekibe 70 bin dolar Dolar, toplamda ise 350 bin dolar yatırım desteği verilecek.

Gamer’s Qube’a katılan ekipler bir yıl boyunca Netmarble’ın mobil oyun profesyonellerinden eğitim alma, Türkiye ve EMEA bölgesindeki 300’den fazla mentora ulaşma, oyun testleri ve haftalık pratiklerle projelerinin kalitesini ve mobil oyun geliştirme becerilerini artırma fırsatı yakalayacak. Ayrıca seçilen mobil oyunlar, dünyanın en büyük oyun yayıncılarından biri olan Netmarble EMEA tarafından yayınlanma imkanı bulacak.

Gamer’s Qube başvuru için

Öncelikle programa başvurmak için en az iki kişiden oluşan bir ekibe sahip olmanız gerektiğini tekrarlayalım. (Eğer ekip arkadaşı arıyorsanız aşağıdan kendinizi tanıtan bir yorum bırakarak, yazıyı okuyan diğer oyun geliştiricileriyle bir takım olma fırsatı yakalayabilirsiniz.)

Başvuru formunda,

  • Ekibinizde kaç kişi var?
  • Bir şirketiniz var mı?
  • Oyununuzun türü?
  • Oyununuzu yayınladınız mı?
  • Oyununuz hakkında ne söyleyebilirsiniz?

şeklinde ana başlıklar mevcuttur. Tabi seçtiğiniz seçeneklere göre alt başlıklar da oluşmaktadır.

Gamer’s Qube ile ilgili daha detaylı bilgi ve başvuru için https://www.gamersqube.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gamer's Qube

Gamer’s Qube, bilişim ihracatına katkıda bulunacak

Netmarble EMEA CEO’su Barış Özistek, “Netmarble EMEA ve StartersHub işbirliğinde başlayan Gamer’s Qube hızlandırma programıyla, Türkiye’yi mobil oyun geliştirme konusunda dünyanın sayılı merkezlerinden biri haline getirmeyi planlıyoruz. Amacımız; oyun geliştiricilerinin yanında olarak, onların stüdyo becerilerini geliştirmek, ekiplere global tecrübelerimizi aktarmak ve global pazarda başarı ihtimallerini yükseltmektir.”

“Bu program ile oyun projelerini hayata geçirmek için yurtdışına yönelen beyin göçünün önüne geçmeyi,  hatta bu göçü tersine çevirmeyi hedefliyoruz.  Program sadece Türk firmalara değil, tüm bölgedeki yetenekli oyun geliştiricilerine de açıktır. Gamer’s Qube tarafından ekiplere tanınan bir diğer fırsat da başarılı olan oyun projelerini Netmarble EMEA tarafından global çapta yayınlanma şansını yakalayacak olmalarıdır. Gamer’s Qube’dan çıkacak olan bu başarılı oyunların, ülkemizin 2023 bilişim ihracat hedefi olan 1 milyar dolara ulaşmasına da büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum.“ dedi.

Türkiye’nin dijital oyun sektöründe yüksek başarı potansiyeli olduğuna dikkat çeken StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, “Bugün yüksek teknoloji ihracatının önemini konuşurken, dijital oyunları es geçmemek gerekiyor. Dijital oyunlarda Türkiye’den ve bölgeden küresel markalar çıkarmak, ülkemizin bu alanda dünyanın sayılı merkezlerinden biri olmasına önemli katkıda bulunacaktır. StartersHub olarak Gamer’s Qube ile oyun dünyasında yükselecek global yeteneklerle tanışmak için heyecan duyuyoruz.” diye konuştu.

Eğer ekip arkadaşı arıyorsanız aşağıdan kendinizi tanıtan bir yorum bırakarak, yazıyı okuyan diğer oyun geliştiricileriyle bir takım olma fırsatı yakalayabilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar ve iyi çalışmalar :)

 

like a liege

Yorumlar

  1. Merhaba. ismim Emir. 18 yasindayim. Programlama uzerine calisiyorum Orta seviye diyebilecegim bir C# bilgim var Unity uzerinede 9 aylik bir tecrubem var

  2. Merhaba. ismim Emir. 18 yasindayim. Programlama uzerine calisiyorum Orta seviye diyebilecegim bir C# bilgim var Unity uzerinede 9 aylik bir tecrubem var

Yorum Yaz

Takipte kalmak ister misin?

Trifles Games